Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Karşılıklı iletişimde kişilerin yüzünde gözlerden sonra ilk dikkat edilen bölge ağız kompleksidir.Gülümsemesi yüzü ile uyum içinde olan bireyler bilinçaltımızda pozitif olarak kaydedilir ve kişililiği hakkında da olumlu düşünceler edinmemizi sağlar. Bu durum da gülümsemenin bireylerin özgüvenini direk olarak etkilediğini ortaya koymaktadır.

Gülüş tasarımı; bireyin istekleri doğrultusunda fonksiyon ve estetiğin doğallığı kaybetmeden  harmanlanarak ideal gülümsemenin elde edilmesidir.

Kişinin yüz hatları,dudak konturu,dişeti ve dişlerin durumu gibi gülüşü etkileyen unsurların birbiri ile ilişkisi değerlendirildikten   sonra  bireyin beklentileri de göz önüne alınarak yapılan analizler ile ideal gülüş şeklinizi belirliyoruz.

Sonrasında ideal gülümsemenizi sağlamak için hangi tedavilere ihtiyaç duyacağımızı değerlendirip tedavi sürecimizi en başta belirleyerek hedeflediğimiz sonuca doğru aşamalarımızı uyguluyoruz.

Bu süreçte kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak; ortodontik tedavi,implant cerrahisi, porselen laminalar, diş beyazlatma, bonding, zirkonyum kronlar, dişeti estetiği için gereken işlemler, botox ve dudak dolgusu gibi tedavi seçeneklerimizi değerlendirip gerekli uygulamalarımızı sağlıyoruz.

Tedavi sürecimiz yapılan işlemlere göre değişkenlik göstermekle birlikte, bazen tek seansta istediğimiz sonuca ulaşırken bazı uygulamalarda çoklu seans ihtiyacımız doğmaktadır.

Gülüş tasarımında amacımız; yapay olduğu belli olmayan, dışarıdan bakıldığında kişinin kendi dişi olduğu hissini veren, yüzü ile bütünleşmiş diş ve dişeti formunu yakalamak veya kişinin kendi dişleri ile estetik gülüşü sağlamaktır.

Kesinlikle unutulmamalıdır ki bembeyaz, çok büyük, tamamı aynı boyda veya çok önde olan dişler yapaylık hissi vererek estetik olmayan bir görüntü oluşturmaktadır.bundan dolayı her hastamız için kişiliği ve ağız-yüz kompleksine uygun olarak farklı gülüş tasarımları ortaya koyuyoruz.